بیانیه آسیفاایران در اختتامیه یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران 1397

بیانیه انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران – آسیفاایران
در اختتامیه یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران:
شادباش و احترام به تمامی جان هایی که طی یازده دوره برگزاری جشنواره پویانمایی به اعتبار آن افزودند و به کانون پرورش فکری و آقای کریمی صارمی، که بی همت او شاید امروز اینجا گرد هم‌ نبودیم.
جامعه انیمیشن ایران اعتبارش را از گذشته های تابناک و نیروهای خلاق و شیفته این هنر می گیرد. این ها سرمایه های بالقوه ای هستند که به ما یادآوری می کنند:
هر آنچه را تا به امروز ساخته ایم؛ با تمامی کاستی هایش؛ قدر بدانیم. آینده سینما با ذات فن آورانه و خیال انگیز انیمیشن گره خورده است.
آسیفای ایران به منزله جریانی فرهنگی، از هر رویکردی که به رشد کمی و کیفی و آموزش نیروهای کارآمد برای انیمیشن بیانجامد استقبال می کند.
این مهم، با نگاه سخاوتمندانه کارگزاران و گردانندگان این هنر-صنعت و نیز در فضایی از اعتماد و احترام به هویت و استقلال فعالین تمام طیف ها و جریانهای کوچک و بزرگ انیمیشن کشور، محقق می شود.
این سرمایه ها را قدر بدانیم و به تحسین، جایزه دادن و تشویق صرف که البته لازم و شوق انگیز است اکتفا نکنیم، تا از قضاوت موشکافانه آیندگان سربلند بیرون آییم.

هیات مدیره آسیفا؛
مریم‌ کشکولی نیا، مهدی خرمیان، مهرداد شیخان، روانبخش صادقی، حسین مرادی زاده

متن لوح تقدیر “انیمیشن- تجربه” :
انجمن آسیفای ایران، ضمن توجه و قدردانی از حرکت پیشرو و مستقل جامعه نیومدیا، در به راه اندازی فضایی که برای شناخت راستین، معرفی و ترویج جریان انیمیشن تجربی شکل گرفته است، تندیس و لوح تقدیر این دوره خود را به پاس عمق بخشیدن به مفهوم تجربه گرایی در انیمیشن تقدیم می کند به گروه “انیمیشن- تجربه”.

@asifairan

نویسنده مطلب: نفیسه کشاورز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *